03 Temmuz 2015 Cuma

  • Anasayfa  >>
  •   Gündem  >>  Fethullah Gülen'den Dershane Açıklaması

Fethullah Gülen'den Dershane Açıklaması

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin en son hasbihali Herkul.org sitesinde yayınlandı.

15 Kasim 2013 10:33:00
Yazı Boyut :  
14 Punto
17 Punto

Gülen Hocefendi, dershanelerin kapatılması değişiklik taslağı ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Herkul.org'dan yapılan açıklamada; Zaman Gazetesi'nin yayınladığı, dershaneleri kapatmaya yönelik "Eğitime darbe planı" taslağına karşı Fethullah Gülen Hocaefendi'nin istikameti gösterdiğini söylendi. Hocaefendi'nin çok üzülmekle beraber haber duyulur duyulmaz “hâcet namazı” çağrısı yaptığı belirtildi.

Fethullah Gülen Hocaefendi, "Mümin sarsılabilir ama devrilmez, meseleye öyle bakmak lazım." ifadelerini kullanıp, "Musibetler karşısında dişini sıkıp sabretmeli." diye konuştu.
Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlara dair söylenen "Bir tane öğretmen arkadaşımızın bile, dershaneler kapanırsa ne iş yaparız gibi hiç bir endişesi yok. Arkadaşlarımız kaygısı yok." şeklindeki sözler üzerine Hocafendi şu çok önemli tespitlerde bulundu:

"Teşekkür ederim, demek ki oturmuş arkadaşlar. Hizmet duygusu düşüncesi itibariyle, elmacık kadar dalya olmuş. Cennetin kapılarını bile bunlar kapamak isteyebilirler. Bunlar girmesinler biz girelim, en azında önce biz girelim. Bunların zaten girmeye hakkı yok diyenler çıkabilir. 60 ihtilalinden bu yana onu da gördük tokadını yedik, 70 darbesini gördük tekmesini yedik. 80 darbesini gördük onunda çiftesini yedik. Hepsinden bir şey yedik. Fakat tekme atan tokat atan çifte atanın şimdi hesapları görülüyor. Biz yapmadık onu, kader hüküm verdi ve kaderin o mevzuda figürü olarak kullandığı insanlar, onları öyle yaptılar. Bana dokunan bir yanı vardı, yaşlı başlı adamlar böyle orada hesap verince ciğerim yanıyor benim. Elimden bir imkan olsa ben onların hepsine serbestsiniz derim. Ne var ki birileri onları planlıyor, yapıyor, 'Topuklarını birbirlerine vurdu. Karşımızda dimdik durdu bu adamlar. Bunlara bunu dedirttik.' diyorlar bir taraftan kapalı kapılar ardından diyorlar, fakat bir taraftan da camia onu sanki bir kısım elamanlarına yaptırtıyormuş gibi onlara fısıldıyor. Bir taşla iki kuşu vurma gibi bir nifak hareketi içinde bulunuyorlar. Bana yakışmayan şeyler ama müsadenizle bu kadarını da söyleyeyim."BUGÜN

BU HABERE YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ ?
İsim Soyisim
Başlık
Detaylar
Güvenlik Kodu :
guvenlik
 
YORUMLAR
 
 
Facebook Sayfamız Google + Sayfamız

 
ANKETİMİZE KATILIN
Sizce Şampiyon Kim Olur?
Fenerbahçe
Galatasaray
Beşiktaş
Trabzonspor


Anasayfa
Künye
İletişim
Haber İhbar
Sitemizdeki yazi, resim ve haberlerin her hakkı saklidir. Izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilamaz.